kad
29 اسفند 1401 - 12:19

دستگیری کلاهبرداران با شگرد ارائه رسید جعلی در هرمزگان

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان از دستگیری سه کلاهبردار که با اپلیکیشن رسیدساز جعلی از شهروندان کلاهبرداری می کردند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از هرمزگان، سرهنگ عبدالمجید کرمی رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان امروز در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی هرمزگان مبنی بر اینکه قصد فروش دستگاه پلی استیشن خود در سایت های خرید و فروش کالاهای دست دوم را داشته که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در تکمیل شکایت خود بیان کرد با توجه به نیاز مالی دستگاه پلی استیشن خودرا جهت فروش در برنامه دیوار آگهی کردم و پس از دقایقی فردی ناشناس با بنده تماس گرفت و پس از توافق ابتدایی و اخذ آدرس به درب منزل بنده مراجعه کرد و پس از مشاهده پلی استیشن و توافق نهایی شماره کارت بانکی ام را گرفت و با اعلام مشخصات بنده و نشان دادن رسید پرداخت مبلغ مورد نظر ،دستگاه را به وی دادم و بعد از بررسی حساب بانکی متوجه کلاهبرداری شدم.

این مسئول انتظامی اظهار داشت: کارآگاهان شعبه کلاهبرداری این پلیس اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از تحقیقات گسترده و همه جانبه متهمین را شناسایی و با هماهنگی قضائی سه کلاهبردار را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند . 

کرمی گفت: متهمین پس ازحضور در پلیس آگاهی و مواجهه با مال باختگان به جرم خود اقرار کردند و معترف شدند که پس از جلب اعتماد فروشندگان و وارد کردن شماره کارت اعلامی در یک نرم افزار همراه بانک اصلی مشخصات شاکی را به دست می آوردم و با ورودبه اپلیکیشن رسیدساز جعلی و وارد کردن اطلاعات وی یک رسید جعلی واریز به فروشندگان نشان میدادم که تعداد 4 دستگاه پلی استیشن عودت و تحویل شکات شد و متهمان تحویل مقامات قضایی شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: لازم است افراد در زمان معامله ابتدا با بررسی حساب بانکی خود از واریز پول به حساب خود اطمینان حاصل کرده و سپس کالا را تحویل خریدار دهند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی در اسرع وقت مراتب را از طریق تماس 110 به پلیس گزارش کنند.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1101626