kad
28 اسفند 1401 - 20:22

باغ پرندگان مشهد پلمپ شد/ علت چه بود؟

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از پلمپ باغ پرندگان مشهد به دلیل رعایت نکردن ضوابط زیست محیطی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مهدی اله پور اظهار کرد: باغ پرندگان مشهد به دلیل تخلفات متعدد و رعایت ننمودن ضوابط زیست محیطی و نگهداری حیوانات در شرایط نامناسب و نامطلوب که استاندارد های آن رعایت نمی شد، پلمپ شد.

وی افزود: باغ پرندگان مشهد چندین سال است که در مشهد مقدس فعالیت دارد، و طی چندین مرحله با وجود اخطاریه های متعددی که توسط کارشناسان حفاظت محیط زیست استان از قبل به مسئولین باغ ابلاغ کرده بودند، به جهت رعایت ننمودن دستورالعمل‌های زیست محیطی و نگهداری نامناسب و نامطلوب گونه های موجود در مجموعه، دستور پلمب گرفته شد.

اله پور ادامه داد: برای رفع نواقص و بهبود شرایط بهداشتی و انجام تعهدات به این مجموعه مهلت داده شد ولی متاسفانه به دلیل عدم اقدام و اصلاح شرایط موجود توسط متولیان باغ پرندگان مشهد، تصمیم به پلمپ این مجموعه گرفته شد و روز قبل این اقدام صورت پذیرفت.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ادامه داد: پلمپ این مجموعه در راستای محافظت از جان پرندگان این مجموعه است و در صورت اصلاح و رفع مشکلات و موارد مندرج در دستورالعمل ها و ضوابط فنی محیط زیست، امکان بازگشایی مجموعه قابل بررسی خواهد بود.

باغ پرندگان مشهد و جنجال های گاه و بی گاه

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، باغ پرندگان در مشهد هرچند به عنوان تنها باغ پرندگان شرق کشور شناخته می شود اما شرایط نگهداری از پرندگان در این مجموعه از چندسال پیش با واکنش فعالان محیط زیست و برخی بازدیدکنندگان همراه بوده است.

به عنوان مثال حدود یک سال پیش ویدیوئی از باغ پرندگان مشهد منتشر شد که در آن پرنده‌ای به نام لک‌لک مارابو با منقاری خونی و در وضعیتی نابسامان مشاهده می‌شد. انتشار این ویدیو به حدی در فضای مجازی خبرساز شد که مدیر این مجموعه و مسئولان محیط زیستی درباره آن توضیحاتی دادند. این در حالی است که گزارش های برخی رسانه ها طی سالیان گذشته نشان می دهد شرایط نابسامان نگهداری از پرندگان در این مجموعه همواره محل بحث بوده است. فیلم خبرساز خونی شدن منقار لک‌لک مارابو در باغ پرندگان مشهد را در ادامه این گزارش ببینید.

 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1100883