kad
28 اسفند 1401 - 17:32

مقاله نقش مسجد «آقا ضیاء الدین اراک» در دفاع مقدس رونمایی شد

اراک-مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: در راستای تهیه دانشنامه استانی مقاله نقش مسجد«آقا ضیاء الدین اراک» در دفاع مقدس رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کریمی بعدازظهر یکشنبه در آئین رونمایی مقاله نقش مسجد آقا ضیا الدین اراک در دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان این مسجد اظهار داشت: در راستای تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس تهیه مقالات تخصصی از نقش ادارات و اماکن در دستور کار قرار گرفته و با توجه به نقش مهم مسجد آقا ضیا الدین این مهم انجام شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی افزود: جمعی از پیشکسوتان، فرماندهان دفاع مقدس و اساتید برجسته برای جمع آوری نقش مسجد آقاضیاء الدین اراک طی جلسات مستمر و فشرده گرد هم آمدند و خوشبختانه کار قابل تقدیر و جامعی گرد آوری شد که امروز مقاله آن رونمایی شد و بسیاری از پیشکسوتان در این ایام کار شبانه روز و جهادی انجام دادند و اهتمام ویژه ای به این مهم داشتند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد مسجد آقا ضیا الدین اراک در بخش‌های مختلف در طول دفاع مقدس مورد بررسی قرار گرفت، گفت: در کارگروه جمع آوری و پژوهش دانشنامه نقش شهدا، جانبازان، ایثارگران و مردم این منطقه به طور ویژه بررسی شد و این مسجد یکی از پایگاه‌های اصلی امت حزب الله هم در طول انقلاب و هم در دفاع مقدس است و لذا دانشنامه استانی به طور ویژه به تبیین آن پرداخت.

کریمی افزود: حماسه‌های زیادی توسط مسجد آقاضیاء الدین اراک و مردمی که از این مسجد نقش آفرینی کردند، شکل گرفته و امروز باید برای نسل جدید به خوبی تبیین شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه امروز بعد از گذشت ۴۴ سال از انقلاب اسلامی مسجد آقاضیاء الدین هنوز نقش مهمی در حوادث انقلاب دارد و در مناسبت‌های مختلف ملی همواره فعال است و این نشان دهنده جاری بودن تربیت نیرو برای انقلاب در این مسجد و زنده بودن فرهنگ‌های ارزشی در بین جوانان و نوجوانان است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه تهیه دانشنامه دفاع مقدس استان گامی بلند در راستای انتقال حماسه‌های دفاع مقدس به نسل جدید و جلوگیری از فراموشی حماسه‌های هشت ساله ملت است، گفت: همچنین مقالات دانشنامه می‌تواند بابی برای شروع فعالیت‌های علمی و پژوهشی باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری در حوزه دفاع مقدس تولید علم است و دانشنامه دفاع مقدس می‌تواند در این راستا بسیار مؤثر باشد.

در پایان این مراسم از پیشکسوتان و فعالین این مسجد که در امر تهیه و تدوین مقاله نقش داشتند تقدیر به عمل آمد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1100581