kad
29 اسفند 1401 - 17:11

۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد نطنز اعطا شد

رئیس کمیته امداد کاشان ضمن اشاره به ایجاد ۴۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم گفت: ۲۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد نطنز اعطا شد.

مهدی مزرعه خطیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  نطنز ، ضمن عرض تبریک به مناسبت حلول ماه رمضان و عید نوروز از تحت پوشش بودن یک هزار و 500 خانوار در کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نطنز خبر داد و اظهار داشت: این میزان خانوار جمعیت سه هزار و 500 نفری را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد از اهداف اصلی به شمار می‌رود، افزود: با هدف کمک به توسعه طرح های اشتغال و افزایش درآمد مددجویان، از ابتدای امسال، تاکنون سه دستگاه تراکتور در قالب تفاهم‌نامه کمیته امداد و شرکت تراکتورسازی ایران با ارائه تسهیلات بانکی بالغ بر 500 میلیون تومان تأمین و تحویل مجریان طرح‌های کشاورزی شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نطنز ابراز داشت: تعامل و همکاری با صاحبان صنایع و کارخانجات، شرکت‌های تولیدی و خدماتی  از دیگر برنامه‌های اشتغال این نهاد در قالب طرح "کاریابی" است که براین اساس امسال برای بیش از 50 نفر از افراد مستعد و متقاضی تحت حمایت، اشتغال مناسب ایجاد شده است.

وی از اعطای 260 فقره تسهیلات در سال جاری خبر خبر داد و گفت: این میزان تسهیلات به 240 میلیارد ریال می‌رسد که به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد پرداخت شده است و 400 فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.

مزرعه خطیری تصریح کرد: توانمندسازی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال، پرداخت مستمری و ارائه تسهیلات قرض الحسنه از جمله برنامه‌های ارزشمند کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای حمایت از اقشار محروم جامعه است.

وی با بیان اینکه خودکفایی و استقلال مددجویان از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد امام خمینی(ره) است، تاکید کرد: باید به فرزندان بی‌بضاعت فرصت داده شود تا توانایی‌های خود را بشناسند و با روحیه‌ای مضاعف در مسیر زندگی قدم بردارند.

انتهای پیام/801/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1101987